Amerykanka Vimala Schneider jest autorką masażu, którego powinna nauczyć się każda mama. Poprawia on trawienie, działa kojąco i ułatwia zasypianie maluszka.
więcejKolka niemowlęca to bolesna dolegliwość, która zdarza się u niemoląt już od pierwszego miesiąca życia. Mimo, że nie jest ona szkodliwa zarówno dla rozwoju jak i zdrowia dziecka, jest często kłopotliwa zarówno dla niemowlęcia jak i jego rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak sobie z nią radzić.
więcejWszystko, co je mama, przenika szybko do pokarmu, które karmione piersią niemowlę regularnie spożywa. Niektóre potrawy, choć smaczne, mogą sprawić maluszkowi sporo bolesnych kłopotów.
więcejNiektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez „małej czarnej” lub papierosowego dymka. Te używki w nadmiarze mogą wpływać negatywnie na funkcjonowanie organizmu i powodować nieprzyjemne wzdęcia.
więcejNietolerancja niektórych składników pokarmu może wywoływać wzdęcia lub zaburzenia trawienia. Czasami jednak prowadzi do bardziej kłopotliwych reakcji organizmu.
więcejRegularne i uporczywe wzdęcia czy bóle brzucha mogą stanowić objawy poważniejszych schorzeń organizmu. Nieoceniona w tych sytuacjach może się okazać profesjonalna pomoc lekarza.
więcejCzęstymi objawami zespołu jelita nadwrażliwego są dokuczliwe wzdęcia oraz częstsze oddawanie gazów. Szacuje się, że schorzenie to dotyka aż 20% dorosłych ludzi i w szczególności cierpią na nie kobiety.
więcejRefluks to bolesne schorzenie, w którym dochodzi do cofania się treści żołądkowej do przełyku. To oznaka nieprawidłowego funkcjonowania układu trawiennego spowodowana m.in. nieodpowiednią dietą.
więcejDomowe sposoby na wzdęcia mogą być bardzo skuteczne. Stosowanie się do babcinych rad często korzystnie wpływa na zdrowie organizmu i pozwala pozbyć się kłopotliwych dolegliwości.
więcejWiększość problemów ze wzdęciami i wypróżnianiem wynika z powodu niewłaściwego trybu życia oraz źle dobranej diety. Rozwiązanie tego problemu jest kluczem do przywrócenia prawidłowej pracy jelit.
więcejPrzyjmowanie preparatów antykoncepcyjnych może czasem powodować kłopotliwe wzdęcia. Te niepożądane dla organizmu skutki można znacznie ograniczyć poprzez np. zmianę sposobu odżywiania.
więcejJedną z najczęstszych przyczyn powstawania wzdęcia jest stres. Praca pod nieustanną presją czasu, brak odpoczynku, jedzenie w pośpiechu mają negatywny wpływ na poprawne funkcjonowanie układu trawiennego.
więcejTo jak pracuje nasz układ trawienny zależy w dużej mierze od tego co jemy. Niektóre produkty czy spożywane potrawy mogą znacznie przyczynić się do powstawania wzdęć, dlatego warto zwracać na nie uwagę podczas komponowania swojej diety.
więcej