Pytania i odpowiedzi - Espumisan®image

Jak wygląda masaż antykolkowy?

Amerykanka Vimala Schneider jest autorką masażu, którego powinna nauczyć się każda mama. Poprawia on trawienie, działa kojąco i ułatwia zasypianie maluszka.

więcej

image

Kolka niemowlęca, czyli duży problem z małym brzuszkiem

Kolka niemowlęca to bolesna dolegliwość, która zdarza się u niemoląt już od pierwszego miesiąca życia. Mimo, że nie jest ona szkodliwa zarówno dla rozwoju jak i zdrowia dziecka, jest często kłopotliwa zarówno dla niemowlęcia jak i jego rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak sobie z nią radzić.

więcej

image

Kolka niemowlęca: Mamusiu... uważaj, co jesz!

Wszystko, co je mama, przenika szybko do pokarmu, które karmione piersią niemowlę regularnie spożywa. Niektóre potrawy, choć smaczne, mogą sprawić maluszkowi sporo bolesnych kłopotów.

więcej

image

Kawa oraz papierosy przyczyną wzdęć i bólu brzucha

Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez „małej czarnej” lub papierosowego dymka. Te używki w nadmiarze mogą wpływać negatywnie na funkcjonowanie organizmu i powodować nieprzyjemne wzdęcia.

więcej

image

Czy wzdęcia mogą być objawem alergii?

Nietolerancja niektórych składników pokarmu może wywoływać wzdęcia lub zaburzenia trawienia. Czasami jednak prowadzi do bardziej kłopotliwych reakcji organizmu.

więcej

image

Uporczywe wzdęcia – leczenie

Regularne i uporczywe wzdęcia czy bóle brzucha mogą stanowić objawy poważniejszych schorzeń organizmu. Nieoceniona w tych sytuacjach może się okazać profesjonalna pomoc lekarza.

więcej

image

Wzdęcia jako objaw zespołu jelita nadwrażliwego

Częstymi objawami zespołu jelita nadwrażliwego są dokuczliwe wzdęcia oraz częstsze oddawanie gazów. Szacuje się, że schorzenie to dotyka aż 20% dorosłych ludzi i w szczególności cierpią na nie kobiety.

więcej

image

Wzdęcia przy refluksie żołądkowo-przełykowym

Refluks to bolesne schorzenie, w którym dochodzi do cofania się treści żołądkowej do przełyku. To oznaka nieprawidłowego funkcjonowania układu trawiennego spowodowana m.in. nieodpowiednią dietą.

więcej

image

Co pomaga na wzdęcia i wzdęty brzuch? Zobacz nasze najlepsze domowe sposoby na wzdęcia brzucha

Domowe sposoby na wzdęcia mogą być bardzo skuteczne. Stosowanie się do babcinych rad często korzystnie wpływa na zdrowie organizmu i pozwala pozbyć się kłopotliwych dolegliwości.

więcej

image

Wzdęcia a problemy z wypróżnianiem

Większość problemów ze wzdęciami i wypróżnianiem wynika z powodu niewłaściwego trybu życia oraz źle dobranej diety. Rozwiązanie tego problemu jest kluczem do przywrócenia prawidłowej pracy jelit.

więcej

image

Wzdęcia przy antykoncepcji

Przyjmowanie preparatów antykoncepcyjnych może czasem powodować kłopotliwe wzdęcia. Te niepożądane dla organizmu skutki można znacznie ograniczyć poprzez np. zmianę sposobu odżywiania.

więcej

image

Czy stres może być przyczyną wzdęć i bólu brzucha?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wzdęcia jest stres. Praca pod nieustanną presją czasu, brak odpoczynku, jedzenie w pośpiechu mają negatywny wpływ na poprawne funkcjonowanie układu trawiennego.

więcej

image

Jakie potrawy powodują wzdęcia i gazy?

To jak pracuje nasz układ trawienny zależy w dużej mierze od tego co jemy. Niektóre produkty czy spożywane potrawy mogą znacznie przyczynić się do powstawania wzdęć, dlatego warto zwracać na nie uwagę podczas komponowania swojej diety.

więcej


Zadaj pytanie

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące marki Espumisan.

W kwestii porad i problemów zdrowotnych rekomendujemy konsultację z lekarzem.

temat

twój adres e-mail

treść wiadomości

Spot TV
Espumisan kapsulki

image

Wyślij