Jak wygląda masaż antykolkowy?

Jak wygląda masaż antykolkowy?

Masaż, stworzony przez Amerykankę Vimalę Schneider, jest na tyle prosty, by mogła się go nauczyć każda mama. Działa na malucha kojąco – reguluje oddychanie i krążenie, poprawia trawienie, ułatwia zasypianie. Najlepiej stosować go przez 2 tygodnie, 2 razy dziennie o dowolnej porze, pod warunkiem że nie jest to tuż po karmieniu (trzeba odczekać przynajmniej 30 minut). Mama powinna być zrelaksowana, a pokój nagrzany (do ok. 25°C). Rozebrane dziecko kładziemy przed sobą, rozcieramy w dłoniach odrobinę oliwki roślinnej do masażu (powinnyśmy poczuć przyjemne ciepło).

Espumisan 1. Koło wodne
Układamy ciepłe dłonie w poprzek brzuszka dziecka (jedna nad drugą). Wykonujemy nimi koliste ruchy, przesuwając je jak łopatki młyńskiego koła (poruszamy nimi jedna nad drugą, tak jakbyśmy zagarniały do siebie piasek). Ruchy powtarzamy 6 razy (każdą dłonią po 3 razy).

Espumisan

Espumisan2. Ucisk brzuszka
Całymi dłońmi chwytamy nóżki za łydki, powoli i delikatnie przyciskamy uda do brzuszka – nóżki mają być zgięte w kolanach, ale rozluźnione. W tej pozycji przytrzymujemy je przez 6 sekund. Jeśli są napięte i stawiają opór, nie dociskamy ich na siłę, tylko kładziemy dziecku ciepłe dłonie na brzuszek i delikatnie uciskamy.
Można spróbować rozluźnić nóżki, chwytając stopy lub łydki i lekko nimi potrząsając, tak jakbyśmy chciały coś z nich strzepnąć.

Espumisan

Espumisan3. Księżyc-słońce
Prawą ręką robimy ruch zgodnie z ruchem wskazówek zegara w kształcie półksiężyca – od żeber do dołu brzucha, kończąc po lewej stronie. Lewą ręką zataczamy okrąg, począwszy od dolnej części brzucha, kończąc w tym samym miejscu (także zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po wykonaniu poszczególnych ruchów nie odrywamy rąk od brzucha dziecka. Powtarzamy 6 razy.

Espumisan

Espumisan

Napisz komentarz
nick
treść wiadomości
komentarzy 0

Kolka niemowlęca, czyli duży problem z małym brzuszkiem
image

Kolka niemowlęca to bolesna dolegliwość, która zdarza się u niemoląt już od pierwszego miesiąca życia. Mimo, że nie jest ona szkodliwa zarówno dla rozwoju jak i zdrowia dziecka, jest często kłopotliwa zarówno dla niemowlęcia jak i jego rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak sobie z nią radzić.

więcej
Mamusiu... uważaj, co jesz!
image

Wszystko, co je mama, przenika szybko do pokarmu, które karmione piersią niemowlę regularnie spożywa. Niektóre potrawy, choć smaczne, mogą sprawić maluszkowi sporo bolesnych kłopotów.

więcej
Wyślij