Espumisan® to znany i sprawdzony lek na wzdęcia i gazy stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np.: wzdęć.
Substancją czynną leku na wzdęcia i gazy Espumisan® jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie.
Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.
Lek na wzdęcia i gazy Espumisan® to:
Szybka ulga i pomoc w pozbyciu się dolegliwości
-
Espumisan® zawiera 40 mg symetykonu, który skutecznie rozbija i rozprasza gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym, zmniejszając uczucie ucisku i pełności w jamie brzusznej.
-
Ułatwienie w otrzymaniu prawidłowej diagnozy
w badaniu USG-
Kapsułki Espumisan® są zalecane w przygotowaniu do badań diagnostycznych jamy brzusznej.
-
Tolerancja leczenia
-
Espumisan® zawiera symetykon, który wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne, dlatego może być stosowany z innymi lekami.
-
Espumisan® zawiera substancję chemicznie obojętną, dlatego można go stosować bez żadnych ograniczeń zdrowotnych i wiekowych, nawet przez wiele lat** bez ryzyka przedawkowania.
-
Espumisan® nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz pacjentów z zaburzeniami trawienia cukrów.
-
Espumisan® zawiera symetykon, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej, więc może być stosowany także przez kobiety w ciąży i karmiące matki.
-
Wygoda stosowania
-
Espumisan® to małe, łatwe do połknięcia kapsułki.
-
Znana, sprawdzona marka
-
Espumisan® to od lat najczęściej kupowany lek na wzdęcia w Polsce.*
-
Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wzdęcia jest stres. Praca pod nieustanną presją czasu, brak odpoczynku, jedzenie w pośpiechu mają negatywny wpływ na poprawne funkcjonowanie układu trawiennego.
więcejTo jak pracuje nasz układ trawienny zależy w dużej mierze od tego co jemy. Niektóre produkty czy spożywane potrawy mogą znacznie przyczynić się do powstawania wzdęć, dlatego warto zwracać na nie uwagę podczas komponowania swojej diety.
więcej
* IMS Health, 03A3 Antiflatulence, MAT/05/2019.
** W przypadku pojawienia się nowych i (lub) uporczywych dolegliwości brzusznych, wymagana jest konsultacja lekarza
*** Na podstawie Jackowska A, Lukaszyk A, Przegląd Gastroenterologiczny 2008; 3(5): 243-6
NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: ESPUMISAN, 40 mg, kapsułki SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY: Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu (Simeticonum). Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan (E 218) 0,28 mg, żółcień pomarańczowa FCF (E 110) 0,002 mg. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: żelatynowe kapsułki, prawie okrągłe, żółte, miękkie, o gładkiej powierzchni i widocznej spoinie. Zawartość kapsułek jest bezbarwna i może być lekko mętna. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów, np.: wzdęcia; w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym; pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii. Espumisan wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6 lat, młodzieży i dorosłych. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na substancję czynną, żółcień pomarańczową FCF (E 110), metylu parahydroksybenzoesan (E 218) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU: Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Ostatnia aktualizacja: 07.2016. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul.Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.