Espumisan® w postaci kropli to znany i sprawdzony
lek stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń
żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym
gromadzeniem się gazów takich jak np.:
kolka niemowlęca.

Substancją czynną leku Espumisan® jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie.

Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę
jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych
jelit.

Espumisan® Krople to:

 • Ulga dla niemowlaka

  • Dawka 40 mg/ml symetykonu skutecznie likwiduje kolki niemowlęce.
   Rozbija i rozprasza gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym,
   zmniejszając uczucie ucisku i pełności w jamie brzusznej.

 • Tolerancja leczenia

  • Krople Espumisan® zawierają symetykon, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

  • Espumisan® nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz pacjentów zaburzeniami odżywiania.

  • Krople Espumisan® zawierają symetykon, który wykazuje wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne, dlatego może być stosowany z innymi lekami.

 • Wygodna forma podania dla niemowląt

  • Krople doustne o przyjemnym, bananowym smaku.

 • Lek sprawdzony

  • Najczęściej kupowane krople na kolki niemowlęce w Polsce.*


Kolka niemowlęca, czyli mały duży problem

Kolka niemowlęca to bolesna dolegliwość, która zdarza się u niemoląt już od pierwszego miesiąca życia. Mimo, że nie jest ona szkodliwa zarówno dla rozwoju jak i zdrowia dziecka, jest często kłopotliwa zarówno dla niemowlęcia jak i jego rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak sobie z nią radzić.

więcej

Kolka niemowleca - Mamusiu uwazaj co jesz

Pojawienie się niemowlęcia potrafi wywrócić do góry nogami codzienny rytm życia domowników. Wyznaczają go pory karmienia i drzemek malucha.

więcej
Statystyki wskazują, że u 80% niemowląt problem kolki występuje już w drugim tygodniu życia


* IMS, 03A3, Antiflaulence, MAT/01/2014
** Czerwionka Szafarska 2010

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO: ESPUMISAN®; 40 mg/ml, krople doustne, emulsja SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY: 1 ml (25 kropli) doustnej emulsji produktu leczniczego ESPUMISAN® zawiera 40 mg symetykonu (Simeticonum).Substancje pomocnicze: 1 ml produktu leczniczego Esmupisan® zawiera 212 mg sorbitolu (E420). POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: krople doustne, emulsja. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia; wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia; wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii; jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na substancję czynną - symetykon lub którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład produktu ESPUMISAN®. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU: Berlin-Chemie AG; Glienicker Weg 125; 12489 Berlin, Niemcy NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU: 10671 Na podstawie ChPL z dn. 03.07.2013 INFORMACJA NAUKOWA: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Cybernetyki 7B, 02-677 Warszawa, tel. 22 566 21 00

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego,bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.