Sprawdź gdzie kupić

koszyk Zamknij

Wybierz Espumisan®

Espumisan® to znana i sprawdzona marka na dolegliwości żołądkowo-jelitowe związane z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, jak np. wzdęcia oraz na łagodzenie kolki niemowlęcej. Istnieją różne formy leku Espumisan®, zarówno dla dorosłych, jak i niemowląt. Dzięki temu zawsze możesz wybrać formę najbardziej odpowiednią do Twoich potrzeb.

Espumisan® – skuteczny lek na dolegliwości żołądkowo-jelitowe

Wybierz Espumisan® w postaci małych, łatwych do połknięcia kapsułek lub krople Espumisan®, które łatwo podać niemowlętom.

Poznaj inne produkty Espumisan®
Espumisan® 40 mg, kapsułki, krople dousne 40 mg/ml i 100 mg/ml

Espumisan® – w nowoczesnym, szybko rozwijającym się świecie

Żyjemy w świecie, w którym tempo jest szybkie. Nasze dni są często wypełnione napiętym harmonogramem pracy, posiłkami na wynos i kawą, która utrzymuje nas w aktywności.
W tym środowisku większość ludzi doświadcza w pewnym momencie dolegliwości związanych z gazami i wzdęciami.

Nasz układ trawienny jest równie cudowny, co wrażliwy. Choć wzdęcia często nie są postrzegane jako poważna choroba, mogą jednak zaburzać naszą pewność siebie w kontaktach z innymi i utrudniać spędzanie czasu w gronie przyjaciół i współpracowników.

Szybka ulga od wzdęć z lekiem Espumisan®

Zwolnić tempo i zdrowo się odżywiać – to często łatwiej powiedzieć niż zrobić. I tu właśnie do gry wchodzi Espumisan®. Substancja czynna Espumisanu® może szybko uwolnić Cię od uczucia wzdęcia, dzięki czemu będziesz mógł dobrze rozpocząć dzień!

Badania naukowe potwierdziły skuteczność w działaniu przeciwpieniącym substancji czynnej symetykon zawartej w produktach Espumisan®. Są one skuteczne w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów, np. wzdęć.

Jak działa Espumisan®?

Wiele osób dobrze zna uczucie wypełnionego brzucha po dużym posiłku. Gdy w przewodzie pokarmowym znajduje się nadmierna ilość gazów lub powietrza, stan taki nazywamy wzdęciem. Brzuch sprawia wrażenie pełnego, twardego, napiętego. Uwalnianie gazów przynosi ulgę.

W jaki sposób gaz utknął w naszym układzie pokarmowym? Przyczyny występowania wzdęć mogą być bardzo różne i nie zostały jeszcze do końca poznane. Zwykle jednak są związane z gromadzeniem się gazów i problemami z ich uwolnieniem. Tak jak w wodzie z mydłem widać małe bąbelki, podobnie nadmiar gazu może zostać uwięziony w pęcherzykach w masie pokarmowej i w śluzie w jelitach czy żołądku.

Substancja czynna zawarta w produktach Espumisan® – symetykon – wpływa na elastyczność uwięzionych pęcherzyków gazu. Kiedy dochodzi do ich pęknięcia, uwalnia się gaz, który jest następnie wydalany z organizmu przez odbijanie lub puszczanie wiatrów.

Kiedy zastosować Espumisan®?

Wzdęcia i gazy należą do najczęstszych objawów żołądkowo-jelitowych zgłaszanych podczas wizyt lekarskich. Przyczyny ich powstawania i stopień nasilenia u poszczególnych osób mogą znacznie się różnić. Symetykon, substancja czynna produktów Espumisan®, jest sprawdzonym i skutecznym środkiem przeciwko wzdęciom. Już pojedyncza dawka tej substancji przynosi szybką ulgę w objawach związanych z gazami, takimi jak wzdęty brzuch. Ponadto skuteczności symetykonu w zwalczaniu wzdęć dowiodły badania naukowe.

Istnieje kilka stanów i sytuacji, które mogą prowadzić do powstawania wzdęć:

 • ciąża, menstruacja lub menopauza;
 • nadwrażliwość i/lub nietolerancja na niektóre pokarmy;
 • kolka niemowlęca;
 • stres.

Espumisan® stosuje się w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.

Czy Espumisan® wywołuje działania niepożądane?

Symetykon zawarty w produktach Espumisan® znany jest od ok. 50 lat. Został dobrze przebadany i uznany za praktycznie nietoksyczny. Działa on na gazy uwięzione w niestrawionym jedzeniu w przewodzie pokarmowym, ale nie jest wchłaniany przez organizm. Można go przyjmować w leczeniu długoterminowym, cechuje się łatwością stosowania – jedną dawkę (dwie małe kapsułki) można połknąć bez popijania. Mogą go przyjmować kobiety w ciąży po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Inne postaci produktu, np. krople, mogą przyjmować nawet niemowlęta. Ponadto Espumisan® nie zawiera cukru, dlatego jest szczególnie polecany dla diabetyków. Jest produkowany w Niemczech pod ścisłą kontrolą jakości.

Nasze leki

 • espumisan 40 mg, kapsułki

  Espumisan®
  40 mg, kapsułki

  Łagodzenie wzdęć – szybko i skutecznie.
  Zaufaj liderowi rynku.

  Szczegóły
 • Espumisan® 40 mg/ml, krople doustne

  Espumisan®
  40 mg/ml, krople doustne

  Skuteczna pomoc w łagodzeniu
  wzdęć i kolki niemowlęcej.

  Szczegóły
 • Espumisan®100 ml/mg, krople doustne

  Espumisan® 100 mg/ml,
  krople doustne

  Na wzdęcia, gazy
  i kolkę niemowlęcą.

  Szczegóły
Poznaj inne produkty Espumisan®

Espumisan® – szybka ulga od wzdęć!

Pojawianie się wzdęć i gazów jest normalne, jednak nowoczesny styl życia bywa bardzo wymagający i może mieć wpływ na ich nadmierne występowanie. Stresująca praca, próby pogodzenia hobby, czasu dla rodziny i aktywności społecznych wywołują nerwowość, która może mieć wpływ na powstawanie wzdęć, podobnie jak spożywanie zbyt dużej ilości tłustego czy niezdrowego jedzenia. Nasz układ pokarmowy nie daje sobie z tym rady. To powoduje nadmierną produkcję gazów, które – jeśli nie będą wydalone – doprowadzą do wzdęcia. Odczucie dyskomfortu w brzuchu i strach przed niekontrolowanym uwolnieniem gazów jest dla wielu osób źródłem dodatkowego stresu.

Symetykon zawarty w produktach Espumisan® przynosi ulgę szybko i skutecznie. Jest on sprawdzonym środkiem na wzdęcia i gazy. Już pojedyncza dawka przynosi szybką ulgę w wielu objawach związanych z gazami, jak wzdęcia.

Obejrzyj reklamę Espumisan®

Espumisan
przycisk play

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan®, 40 mg, kapsułki. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 kapsułka zawiera 40 mg symetykonu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu Metylu parahydroksybenzoesan (E 218) 0,28 mg na kapsułkę, żółcień pomarańczowa FCF (E 110) 0,002 mg na kapsułkę. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Kapsułki. Żelatynowe kapsułki, prawie okrągłe, żółte, miękkie, o gładkiej powierzchni i spoinie. Zawartość kapsułek jest bezbarwna i może być lekko mętna. WSKAZANIA DO STOSOWANIA W leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, np.: wzdęcia. W przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym. Pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii. Dolegliwości związane z gromadzeniem się gazów mogą być również wynikiem zaburzeń czynności przewodu pokarmowego, objawiające się jako uczucie ucisku i pełności, odbijanie, burczenie w jelitach oraz wzdęcia. Espumisan® wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i dorosłych. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 07.2023 r. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan®, 40 mg/ml, krople doustne, emulsja. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 ml emulsji zawiera 40 mg symetykonu. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Krople doustne, emulsja. Mlecznobiała do żółtawej emulsja, lekko lepka. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, takich jak np.: wzdęcia, niemowlęca kolka jelitowa u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej, takich jak badania radiologiczne, ultrasonograficzne oraz gastroskopia. Jako środek zmniejszający pienienie w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 02.2024. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan® 100 mg/ml, krople doustne, emulsja. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 ml zawiera 100 mg symetykonu (Simeticonum). Pełny wykaz substancji pomocniczych w pkt. 6.1 Charakterystyki Produktu Leczniczego. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Krople doustne, emulsja. Mlecznobiała emulsja, o małej lepkości. Charakterystyczne dla tego produktu jest stopniowe żółknięcie emulsji. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Bez konsultacji z lekarzem Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów takich jak, np.: wzdęcia lub nasilone powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym. Po konsultacji z lekarzem Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów takich jak, np.: wzdęcia lub nasilone powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym w okresie pooperacyjnym; pomocniczo w badaniach diagnostycznych jamy brzusznej (np. w celu redukcji cieni wywołanych gazami w badaniach radiologicznych, ultrasonograficznych; badania endoskopowe; jako dodatek do zawiesiny środka kontrastowego). Espumisan® 100 mg/ml wskazany jest do stosowania u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 11.2023. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

Powrót do góry strony