Sprawdź gdzie kupić

koszyk Zamknij

Espumisan®
100 mg/ml,
krople doustne

Lek Espumisan® 100 mg/ml to emulsja w postaci kropli, która może być stosowana u niemowląt i dzieci. Zawiera wysokie stężenie symetykonu – substancji czynnej, która zwalcza dolegliwości żołądkowo-jelitowe związane z nadmiernym gromadzeniem gazów, w tym kolkę niemowlęcą. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnej i wygodnej postaci kropli, lek Espumisan® 100 mg/ml jest łatwy w stosowaniu (mniej płynu do podania).

 • Ikona małego i dużego opakowania leku wyrażająca wysoką dawkę symetykonu w produktach Espumisan®Skoncentrowana dawka substancji czynnej
 • Ikona różdżki dla ukazania skuteczności Espumisan® 40 mg, kapsułki i jego substancji czynnej symetykon.Skuteczne leczenie wzdęć
espumisan 100 mg/ml, krople doustne

Spokojne dziecko,
Spokojna mama

espumisan 100 mg/ml, krople doustne

Jak działa Espumisan®?

Dowiedz się więcej
Ikona jelita grubego wypełnionego gazami, w jego górnej części widoczna cząsteczka Espumisan®.

Espumisan® – różne postaci w zależności od Twoich potrzeb

 • Trzy kobiety piją kawę, śmieją się i rozmawiają o wzdęciach. Z przodu Espumisan® kapsułki 40 mg.

  Espumisan®
  40 mg, kapsułki

  Szybki i skuteczny sposób na łagodzenie wzdęć. Kapsułki Espumisan® są małe i łatwe do połknięcia. Można je stosować u dzieci powyżej 6 lat, młodzieży i dorosłych.

  Odkryj więcej
 • Radosny ojciec przytula córkę śmiejącą się po zażyciu Espumisan® krople 40 mg, przed nimi opakowanie.

  Espumisan®
  40 mg/ml, krople doustne

  Łatwa do przyjęcia emulsja na łagodzenie wzdęć, gazów i kolki niemowlęcej, do stosowania u niemowląt po pierwszym miesiącu życia.

  Odkryj więcej

Najczęstsze pytania

 • Jak działa Espumisan®?

  arrow

  Symetykon zawarty w produktach Espumisan® wpływa na elastyczność uwięzionych w przewodzie pokarmowym pęcherzyków gazu. Kiedy dochodzi do ich pęknięcia, uwalnia się gaz, który jest następnie wydalany z organizmu przez odbijanie lub przy puszczaniu wiatrów.

 • Którą postać Espumisan® wybrać?

  arrow

  Espumisan® 40 mg, kapsułki przeznaczony jest dla dzieci (powyżej 6 lat) i dorosłych. W leczeniu objawowym kolki niemowlęcej właściwym wyborem będzie Espumisan® w postaci kropli zawierających 40 lub 100 mg symetykonu w 1 ml, które dziecko może łatwo połknąć.

 • Jak dawkować Espumisan® 40 mg, kapsułki?

  arrow

  Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia – 2 kapsułki (80 mg symetykonu) do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie 240–320 mg symetykonu na dobę). Espumisan® należy przyjmować bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, a w razie potrzeby także przed snem, do momentu ustąpienia dolegliwości. Jeśli nie nastąpi poprawa bądź wzdęcia i gazy będą nawracały, należy skorzystać z porady lekarskiej.

 • Czy Espumisan® wywołuje działania niepożądane?

  arrow

  Symetykon zawarty produktach Espumisan® – znany jest od ok. 50 lat. Został dobrze przebadany i uznany za praktycznie nietoksyczny. Działa on na gazy uwięzione w układzie pokarmowym, ale nie jest wchłaniany przez organizm. Można go przyjmować w leczeniu długoterminowym, cechuje się łatwością stosowania – jedną dawkę (dwie małe kapsułki) można połknąć bez popijania. Mogą go przyjmować kobiety w ciąży po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Inne postaci leku, np. krople, mogą przyjmować nawet niemowlęta. Ponadto Espumisan® nie zawiera cukru, dlatego jest szczególnie polecany dla diabetyków. Jest produkowany w Niemczech pod ścisłą kontrolą jakości.

Ulotka dołączona do opakowania: informacje dla użytkownika Espumisan® 100 mg/ml, krople doustne

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy uważnie przeczytać całą ulotkę dołączoną do opakowania.

 • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
 • Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
 • Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Obejrzyj reklamę Espumisan®

Espumisan krople
przycisk play

Sprawdź gdzie kupić
Espumisan® 100 mg/ml, krople doustne

espumisan 100 mg/ml, krople doustne

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan®, 40 mg, kapsułki. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 kapsułka zawiera 40 mg symetykonu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu Metylu parahydroksybenzoesan (E 218) 0,28 mg na kapsułkę, żółcień pomarańczowa FCF (E 110) 0,002 mg na kapsułkę. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Kapsułki. Żelatynowe kapsułki, prawie okrągłe, żółte, miękkie, o gładkiej powierzchni i spoinie. Zawartość kapsułek jest bezbarwna i może być lekko mętna. WSKAZANIA DO STOSOWANIA W leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, np.: wzdęcia. W przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym. Pomocniczo w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii. Dolegliwości związane z gromadzeniem się gazów mogą być również wynikiem zaburzeń czynności przewodu pokarmowego, objawiające się jako uczucie ucisku i pełności, odbijanie, burczenie w jelitach oraz wzdęcia. Espumisan® wskazany jest do stosowania u dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i dorosłych. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 07.2023 r. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan®, 40 mg/ml, krople doustne, emulsja. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 ml emulsji zawiera 40 mg symetykonu. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Krople doustne, emulsja. Mlecznobiała do żółtawej emulsja, lekko lepka. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, takich jak np.: wzdęcia, niemowlęca kolka jelitowa u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej, takich jak badania radiologiczne, ultrasonograficzne oraz gastroskopia. Jako środek zmniejszający pienienie w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 02.2024. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

 • NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Espumisan® 100 mg/ml, krople doustne, emulsja. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 ml zawiera 100 mg symetykonu (Simeticonum). Pełny wykaz substancji pomocniczych w pkt. 6.1 Charakterystyki Produktu Leczniczego. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Krople doustne, emulsja. Mlecznobiała emulsja, o małej lepkości. Charakterystyczne dla tego produktu jest stopniowe żółknięcie emulsji. WSKAZANIA DO STOSOWANIA Bez konsultacji z lekarzem Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów takich jak, np.: wzdęcia lub nasilone powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym. Po konsultacji z lekarzem Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych, związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów takich jak, np.: wzdęcia lub nasilone powstawanie gazów w przewodzie pokarmowym w okresie pooperacyjnym; pomocniczo w badaniach diagnostycznych jamy brzusznej (np. w celu redukcji cieni wywołanych gazami w badaniach radiologicznych, ultrasonograficznych; badania endoskopowe; jako dodatek do zawiesiny środka kontrastowego). Espumisan® 100 mg/ml wskazany jest do stosowania u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY POSIADAJĄCY POZWOLENIE NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU Berlin-Chemie AG, Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Niemcy. Aktualizacja: 11.2023. Informacja naukowa: BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o. ul. Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa, tel. 22 566 21 00.

Powrót do góry strony